Občanské aktivity

Také v naší obci působí několik občanksých aktivit. Nejlidnatějším sdružení dle počtu členů je TJ REKREA Senice. Jak již z názvu vyplývá, jedná se o sdružení s převážně sportovní náplní. Hlavním sportem je stolní tenis, který má v naší obci dlouholetou tradici. Nyní má TJ dvě družstva, jenž hrají v okresní soutěži. Mimo sportovní činnost TJ pořádá a nebo spolupořádá různé kulturní aktivity jak pro děti, tak pro dospělé. V TJ REKREA Senice se nyní sdružuje bezmála 80 členů.
E-mail: tjrekrea@senice.cz

Další, poměrně mladé, sdružení má název PeLaSe neboli Personal comuter Lan Senice. Vzniklo v roce 2005 a jak název napovídá, jedná se o sdružení osob se zájmem o počítače a také internet. Sdružení buduje počítačovou síť za účelem propojení počítačů členů. Tato síť je připojena na INTERNET. Aktivita PeLaSe již přesáhla hranice naší obce a dnes má členy také v Úmyslovicích, Velenicích, Činěvsi a především na Okřínku. Členská základna čítá bezmála 60 členů a protože služby sdružení aktivně využívají i rodinní příslušníci členů a vezme-li se v potaz, že rodina člena má kolem 4 osob, je toto sdružení nejmasovější občanskou aktivitou v naší obci.
E-mail: pelase@pelase.net

Pod patronací obecního úřadu a v prostorách jeho budovy funguje SENIOR CLUB. Protože v naší obci je starších spoluobčanů dostatek, jsou sezení tohoto klubu hojně navštěvována. Naši starší spoluobčané zde při kafíčku řádně prokonzultují a prodiskutují především dění v obci, neuniknou jim ovšem ani důležité události jak v naší zemi, tak i ve světě.
E-mail: seniorclub@senice.cz

Plynofikace SEVRO, další sdružení se sídlem v naší obci. Na rozdíl od předchozích aktivit se nejedná o čistě občanskou aktivitu, ale o sdružení obcí. Jak již z názvu vyplývá, bylo toto sdružení založeno za účelem plynofikace a v názvu SEVRO se skrývají obce Senice Vrbice a Opočnice. Sídlo sdružení je v Senicích, protože vzniklo na popud našeho pana starosty Václava Nováka, který se velkou měrou zasloužil na tom, že tyto obce jsou dnes plynofikovány.
E-mail: obec@senice.cz  Odkazy: Poděbradsko, Ministerstvo financí

Navigace

Kalendář

««« březen 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Všechny události

Počasí Senice - Slunečno.cz

Potřebujete pomoc v těžké životní situaci?

pomoc v nouzi logo

Copyright © 2011 <
Web pohání Redakční systém pro blog RS2